tuimus jäsemetes 16.03.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ema on mul 48-aastane inimene, kes viimasel nädalal on hakanud tundma, kuidas üks käsi ja jalg enam eriti liigutada ei jõua. Süveneb vaikselt. Mis Teie arvates võiks probleem olla, kas võib tegemist olla halvatusega? Kuidas sel juhul käituda? Mis on erinevad võimalused, mis võib inimesel viga olla?

Ette tänades,
Katre

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jala ja käe süvenev nõrkus viitab ajukahjustusele. Põhjuseid on mitu ja asi selgub tavaliselt peale abiuuringuid. Tuleks viia ema neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos