kuumad surinad ja üksikud nõrgad pisted peas 25.02.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere!
alustuseks, minu algne probleem on reumaatiline haigus ja kaelaliigesed ning õlaliigesed on haaratud ja valusad (2 a). Nüüd paar nädalat tagasi tekkis mul selline häiriv kuumav! surin peas, peamiselt lagipeas(pea kõige kõrgema koha peal, ühelt poolt rohkem) nagu sügelus ja suhteliselt õrnad valuhood ka mõned korrad päevas. Kui käega hõõruda hakkab parem ja ka katsudes on valulik. Tugevalt valus on vajutades kuklanärvi piirkond (ümber kõrva) aga kukla piirkonnas iseenesest on vähem surinat ja ja tuimi pisteid kui kõrgemal.
Küsimus, kas kaelaliigestest lähtuv närvivalu annab nii kõrgele ebameeldivaid kuumi surinaid. Pole väljakannatamatud aga siiski ebameeldivad. Kas on lootust et see mingi aja jooksul möödub? Sissevõetav valuvaigisti ei muuda midagi, jahutav ibuprofeenisalv natuke küll. Aga päris lagipähe vist ei ole soovitav selliseid asju määrida?
Sai küll vist imelik jutt, aga üritasin võimalikult täpselt oma aistinguid kirjeldada. Oleksin väga tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuklanärvide ärritus võib anda valu ja muid aistinguid lagipähe, otsmikule ja mujale.
Ravi saab määrata vaid peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos