peavalu põhjus teadmata 09.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

mul esineb pidev igapäevane peavalu juba 4 aastat. Perearsti soovitusel külastasin neuroloogi, abi ei saanud. Soovitati tavalisi tablette ja võimlemist (need harjutused küll pole tulemust andnud). Sain ka saatekirja kompuutertomograafiasse, peaajuga oli selle põhjal kõik korras. Samas esinevad need valud kuklaosas ja kaelast tehtud pildi põhjal on mul tservikaalne osteokondroos. Ma ei tea kas sellel võib olla mingi seos peavaluga või mitte, aga kas seda oleks võimalik kuidagi lähemalt uurida?Kaelast kompuuteruuringut teha vms., või äkki tasuks uurida hoopis peaaju veresooni? Või pöörduda hoopis reumatoloogi või kirurgi poole? Mis oleks tõenäoline? Fakt on see, et valu pole kuhugi kadunud, mõni päev on kergem, teisel päeval on raskusi voodist tõusmisegagi. Valu on selline suruv ja rõhuv, tunne on selline, nagu ei käiks veri ringi või nagu kusagil oleks peas mingi "ummik". Aeg-ajalt tekib istudeski minestustunne, püsti tõustes pean ennast kontrollima, et silme eest mustaks ei läheks, esineb ka kõrvade lukustumist. Eriti ei kipu valuvaigisteid ka neelama, sest toidan last rinnaga. Mida ja kuidas teha edasi? Nende valudega ei jaksa elada, olen väsinud, jõuetu ja närviline ja laps kah õnnetu.

Ette tänades,
Mirtel

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Reumatoloog ega kirurg siin ei aita. Tuleb uuesti minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos