Äkiline peavalu füüsilise koormuse korral 06.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mees, 23. Pole küll sportlane, ent alati teinud piisavalt füüsilist tööd ning ka seksuaalelu on olnud aktiivne. Neli päeva tagasi l6i aga füüsiliselt koormava seksi ajal pähe, paremasse poolde, umbes k6rva kohale enneolematult valus ja hull peavalu, millist kunagi varem ei ole olnud. Möödus m6ne minuti jooksul. Aga peale seda ei ole 4 päeva jooksul saanud teha midagi, mis n6uab veidigi koormavamat füüsilist pingutust. Sest kui füüsiline koormus ületab mingi lihtsa piiri, lööb samasse kohta hull peavalu, mis möödub m6ne minutiga, nagu polekski olnud. (Nt on harjumuseks hommikuti veidi v6imelda. Nüüd aga teen ära 16 kätek6verdust ja k6ik on korras. Samas 17. ajal lööb äkitselt peavalu ettehoiatamata sisse.)

Miski muu (pea kallutamine, pingeline m6ttetöö vmt) peavalu esile ei kutsu. Enne sellist asja olnud ei ole, peavalud on olnud väga harvad külalised ja mitte füüsilise koormuse ajal ega ka järel.

Kas oskate öelda, millele v6iks selline asi viidata? Kas peaksin m6nda aega igasugu füüsilist koormust vältima - läheb see "seisund" iseenesest mööda v6i vajab meditsiinilist sekkumist?

Kindlasti lähen ka ise arsti juurde, paraku olen hetkel välismaal ja tagasi tulen alles kuu aja pärast ning senikaua vajaksin kasv6i m6nda lauset oma seisundi ja selle v6imalike p6hjuste-tagajärgede kohta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Asi võib tõenäoliselt seostuda migreeniga, vajab aga täpsustamist läbivaatuse ja uuringu abil.
Usun et tõhus ravi on olemas.
Tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos