RIVOTRIL-i tarvitamine. 05.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

olen kasutanud seda rohtu juba 16 aastat. kui olin 26 aastane tekkisid mingisugused haigus nähud:ärevus,nõrkus,isutus,pearinglus,jne.ja siis olin katse jänes,olin haiglates,uuriti siit ja sealt,ei midagi.sõin peoga igasuguseid ravimeid.kuni üks arst andis proovida clonasepaami,2mg.pool hommikul,pool lõunal.see rohi tegi enesetunde paremaks.tehti ka peast EEG.Diagnoositi epilepsia.kuigi krambihoogusi ei ole olnud tänaseni.Olen käinud EEG tegemas veel mitmel korral.Nüüd pool aastat tagasi avastati et ei pea enam rohtu võtma,aga sellest võõrdumine ei õnnestu.Kas ja kuidas on võõrutamine võimalik nii pika RIVOTRIL-i tarvitamise korral või on olemas asendusrohi ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Rivotril kuulub ravimite gruppi millede pikaaegne kasutamine viib sõltuvuse tekkele.
Kui krambihoogusid olnud ei ole, siis hoolimata EEG leiust ravimeid võtta ei ole vaja.
Soovitan proovida vähehaaval vähendada igapäevast annust nt 1/4 tabletti maha iga 10 päeva järel.

Dr. Ain Pajos