haiguse diagnoos? 04.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 54 aastane naine,kellel on väga tõsine probleem tervisega. Aasta tagasi septembris hakkasid mul käed jalad surema. Diagnoositi polüneuropaatia.Suhkur on mul 7,2 e.olen ll astme diabeetik.Lisaks on mul tugevad seljavalud ja tugevad tasakaaluhäired.Ja kõige tipuks on veel jus arteri aneürism.Spetsialisti/dr.Viilu/ arvamus,et aneürism on sellise koha peal,kus ei tohiks tasakaaluhäireid tekkida.Liigesed valutavad hullusti.Põlvedest olen kange(mitte lihased).Oleks nagu luudest kange ja olen jõuetu.Kuna tegemist on palju sellega,et ennast püsti hoida,on võib ölla näoilme muutunud.Nüüd pandi uus diagnoos,et mul on parkinsonism.Ei ole käte ega muude kohtade värinaid,pidavat ainult "masknägu" ees olema.Kogu diagnoos on pandud ainult visuaalse vaatluse järgi,mingeid uuringuid Parkinsoni suhtes tehtud pole.Kirjutati kanged rohud,peale nende söömist hakkasin tõepoolest värisema.Jätsin tabletid ära-on veidi parem.Luud liikmed valutavad endiselt.Liigesepõletikust või nagu kord ütles üks alternatiivmeditsiiniga tegeleja-liigestevahelistest sidemetest?! ei taha keegi midagi kuulda.Ei oska enam kusagilt abi otsida.Tablettide söömisest ei ole mingit kasu-paremaks tervis ei lähe .
Praegu kasutan Metformini ,Monopril,PK Merz,Neurontini.Kõiki neid 1*2tbl.päevas.Seljauuringuid on tehtud mitmeid,k.a.magnettomograafia Tartus.
Leitud on,et 4 nimmelüli on ettepoole,sellest ristluuvalud.Kuid selg valutab ägedalt veel mitmest kohast.Oskate soovitada,mida ma peaks veel tegema,kust abi saama?Uuringuid on minuga tehtud väga palju,nende üleslugemine läheks pikale.Leitud paraku ei ole aga midagi õieti.Praegu söön lihtsalt tablette,tundmata ,et neist midagi kasu oleks.Tervis halveneb väga kiiresti.Vasaku jala põlv ei kannata juba astumise raskust.Aidake.
Olen teinud igasugusei massaaze ja kanalite puhastamisi-abi on ainult korraks.´Koju jõudes on liigesed juba jälle kanged.Enam ei oska midagi teha.Andke palun nõu.
Lugupidamisega Eve

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Haigusi on palju ja ka põhjuseid on mitmeid.
Tuleks alustada olulisest kaalus mahavõtmisest.

Dr. Ain Pajos