kohvi mõju vererõhule 27.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas kohvi joomine (sh väikese koguses) tõstab vererõhku? Minu emal oli hiljuti (kaks kuud tagasi) ajuinfarkt ning peale seda on vererõhk väga kõikuv, kord on "ülemine" 130, siis jälle 180 või isegi rohkem ja seda ühe päeva jooksul. Samuti võtab ta pidevalt ravimeid. Ema on koguaeg olnud suur kohvisõber ning nüüd joob väga vähe kofeiinivaba kohvi. Kas tavalise, st kofeiini sisaldava kohvi joomine väikeses koguses (näit. tass või kaks päevas) on lubatud? Samas sooviks ka teada, kas selline vererõhu kõikumine on üldse tingitud ajuinfarktist või peab sel olema muu põhjus.
Ette tänades Reet.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kohvi tõstab südame löögisagedust ja veidi ka vererõhku. Tass või paar päevas on lubatud ka vererõhuhaigele.
Vererõhu tõus ei ole tingitud läbipõetud ajuinfarktist, küll aga võib seda põhjustada.

Dr. Ain Pajos