lihasvalu??? vasakus käes ja seljas 23.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mure on järgmine. Olen 30 aastane mees.
Juba aastaid(7-8) on seljas vasaku abaluu ümber valud.Samuti kiirhub see valu vasakusse õlavarde ja kätte ning ka vasakusse rinnakusse. Kuna tegelen ka aktiivselt spordiga siis on just vasak seljapool õlg ja ka käsivars järgmisel päeval väga valusad. Samas ajab see pingesse ka kaelalihased, mis omakorda põhjustavad peavalu. Samuti olen sellistel juhtudel väga kergesti ärrituv .
Kui olen teinud ülakehale ja kätele jõutreeningu siis parema poole lihased on juba 24 tunni möödudes taastunud ja korras, kuid vasak pool on valulik mõnikord 5-6 päeva.
Kõige imelikum kogu lo juures on aga see, et vasak abaluu ümbrus ja vasak õlg ning käsivars jäävad valusaks peale sugulist vahekorda ja on seda siis nii 3-4 päeva .Mõnikord ei kannata vasaku käega isegi autorooli keerata. Samuti olen peale vahekorda järgmistel päevadel väga närviline ja kergesti ärrituv
Perearst on teinud seljapilte kuid tulemust pole olnud. Üks alternatiiv meditsiini esindaja arvates on tegu mingi kolmiknärvi häirega.
Kui valu on olnud abaluu õmbruses siis pistab ta ka läbi keha ja olid kahtlus, et on südames pisted. Süda on nüüdseks kontrollitud ja õnneks korras.
Kust võiks sellisele murele abi saada. Olen seda aastaid kannatanud, kuid nüüd väljub asi juba kontrolli alt. Määrimised kõikvõimalike salvidega on ainult hetkeline leevendus. Kuna tahan ka edaspidi võistlussporti teha siis sooviksin sellest asjast vabaneda, kui võimalik. Kuna olen Tartust siis vüiksin tula ka Medexisse konsultatsioonile

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Kuna Teie poolt esitatud kirjeldus oma kaebuste kohta on väga põhjalik, siis jääb mulje, et tegemist on tõepoolest patoloogilise lihas-kõõluspingega. lisaks sellele mõjub pidev valu häirivalt närvikavale, sellest ka närvilisus ja ärrituvus.
Igal juhul tasuks Teil vastuvõtule tulla, siis saaks diagnoos kinnitatud ja saaksime koos Teie treeningkava läbi arutada. Seksuaalvahekorra järgsete valude ägenemise vältimiseks tasuks ehk mõelda asendi muutmisele vahekorra ajal, et mitte koormata vasakut õlavöödet.
Spordiga tegelemine tuleb Teile aga igal juhul kasuks.
Lugupidamisega,
katrin otsalt