tervitus hr. Dr 04.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

paar-kolm aastat tagasi tekkis kuklasse vistriku moodi asjandus, nüüdseks on see herne suurune. Ennm ei tekitanud miskit muret kuid viimased kuuaega on hakkanud kuklas imelikud õrnad valud olema. Vahel nagu lihtsalt nahk hell ja valutab kergelt(punni ümbruses), teinekord jällegi just see punn natukene valus.
Lisaks sellele aeg-ajalt pead kuklasse pannes ja üles vaadates hakkab pea kergelt ringi käima, silmanägemine läheb udusemaks ja kui natukene pikemat aega hoida pead kuklas siis kõrvus hakkab kohisema ja tekib väike hapniku puudus. Aegaajalt käib pea niisamagi ringi töö tegemise ajal(kusjuures rahulikult oma asju tehes, mitte rabeledes, rabeledes või kui natukenegi närvi lähen siis hakkab pilt eest ära kiskuma, tunne selline et kohe vajun kokku, kuid olen saanud alati õigelajal tuge kuskilt).
Ja nagu veel vähe oleks siis on hakanud tekkima ka krambid vasakult poolt kuklast õlani kui käe täielikult välja sirutan(ntx püüan miskit kuskilt kõrgelt kätte saada)kramp kestab minut-paar ja läheb üle....
Perearsti juurde lähen ma 6dets. aga tean et igalepoole uuringutele pikad järjekorrad aga mida kahtlustada ise.. ei teagi.

22 aastane mures neiu

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arvan, et punniga kuklal ei ole need kaebused seotud.

Dr. Ain Pajos