Serotonini sündroom (palun täpsustusi) 02.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Pöördusin teie poole juba korra selle küsimusega, kuid sain ei midagi ütleva vastuse. Tean, et tegemist on serotonini üleküllusega ning tean ka sümptomeid. Samuti mainin, et oma ravi arst antud sündroomi kohta midagi ei tea, seega temaga mul seda arutada ei ole võimalik.

Küsimus järgmine. Kas Tramadoli pikaajalise kasutamisega (200mg päevas) võib tekkida serotonini sündroomi oht? (http://opioids.com/tramadol/index.html antud uurimuse järgi on tramadolil SSRI omadused)

Küsimus kerkib üles sellest, et hooti tabavad rahutuse perioodid, koos käte värinatega. Samuti on jalgade liikumine imelik (jala labad liikuvad sissepoole ning lihased on liiga pehmed). Puudub aga higistamine.

Kas oht on olemas või on tegemist tavaliste Tramadoli kõrvalnähtudega (antud sümptomid ilmenevad harva ning väga järsku)?

Kasutan samuti aegajalt ginko-bilobat, klükoosamiini, glutafecti ning mangeesium-B-vitamiine. Kui SS oht puudub, võib ehk ärevus tekkida mõne selle kombinaatsi ravimist?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Saatke küsimus psühhiaatrile.