Seljaaju turse... 29.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

10-kuune poiss kukkus aknalaualt mähkimisaluselt (umbes 1m. kõrguselt) põrandale ja on praegu lastehaigla intensiivis. Esialgsed analüüsid on näidanud, et luud-kondid on terved ja ajutegevus on ka korras. Laps naeratas ja vaatas silma, keeras pead ja sõi kenasti. Aga ei liiguta jalgu ja vasakut kätt. Paremat kätt veidi liigutab aga kui midagi pihku pista, siis kinni ei haara. Vaevaliselt tihub nutta ja köhib-aevastab. Täna, pisut enam, kui 24 tundi peale kukkumist (s.o. 29.11.) käis tita magnetuuringul ja diagnoos on seljaaju turse 2. ja 5. lüli vahel. Pärast seda viidi intensiivi ja pandi kaelalahas ja saab hormoonravi. Raviarst ütles emale, et sellist vigastust pole Eestis viimased 8 aastat esinenud...
Kuid minu mure on selles, et kas selline vigastus võib väikesele lapsele jätta tulevikus mingi jälje? Kui, siis kuidas ja kui suures ulatuses.
Ei ole lapse ema, olen hoidja ja minu nn. valvekorra ajal see õnnetus juhtus. Ei näinud täpselt kuidas laps kukkus ja millise kehaosaga enne põrandat puutus. Olen suurest murest murtud, muserdatud ja masenduses...
Tänan!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik, et tegemist on seljaaju põrutusega. Paranemise ulatust ei saa ette ennustada.

Dr. Ain Pajos