Torkiv peavalu. 09.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun abi oma murele. Olen 29 a naine, kaks nädalat kannatanud nn torkivaid peavalusid. On tunne nagu torgataks aeg-ajalt terava asjaga peas kindlatesse piirkondadesse. Valuvaigistitest on vähe abi, veidi on aidanud soojendamine. Paar päeva tagasi muutus torkiv valu üleüldiseks valuks otsmiku piirkonnas, eriti annab tunda, kui kummarduda allapoole, siis on ka vahel torkivat valu tunda. Olen võtnud ibumaxi ja toibutanud nuuskpiiritusega, kuid nüüd ei aita need enam üldse. Kõigele lisaks valutab selgroog, keskosast, kõndida ja püsti olla on väga piinarikas. Palavikku pole, et külmetust kahtlustada. Kas võib olla asi selles, et olen väga vähe magada saanud (väike laps magab öösel halvasti) või midagi tõsisemat. Töövõime on null ja vaikselt pideva piina tõttu olen teiste suhtes närviliseks ja tigedaks muutunud.
Heade nõuannete eest väga tänulik! Kaja

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks võib olla kaelalihaste pingeseisund ja kuklanärvi ärritus. Võib aidata kaela ülaosa massaz, võimlemisharjutused ja pinges kaelaga istumise vältimine. Kui paranemist ei teki, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos