probleemid kõne/mäluga 05.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Viimasel ajal on mind hakanud häirima imelik nähtus. Tahan midagi öelda, kuid sõna välja öeldes tuleb keelele hoopis teine sõna - tavaliselt sama algustähega, mõnikord ka mingil muul moel välja öelda soovituga seotud, nt ulata palun oma taldrik asemel kahvel jmt.
Tulemuseks on vahel ikka päris absurdsed laused.
Kusjuures öelda tahan üht, välja ütlen teist ja kohe hetkelt taban ära, et läks valesti ja parandan end.
Kui asi juhtub oma pereringis, võib veel naljakas olla, aga eile tundi andes (olen õpetaja) eksisin vähemalt 3-4-l korral.
Mida teha? Kas on tegu nt mingi aine puudulikkusega? Või midagi muud?
Kust abi otsida?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti on vaja teha ajuuringud. Võiks alustada kompuutertomograafiast. Saatekirja annab neuroloog.

Dr. Ain Pajos