kaotasin teadvuse 31.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30-aastane naine. Kaks aastat tagasi eemaldati mul Perearstikeskuses (ja perearsti soovitusel!) kõrva tagant nahapinnalt väljaulatuv sünnimärk. Sünnimärgi analüüs oli "hea". Kuigi arst kinnitas mulle, et selline lõikus on täiesti ohutu ja minu puhul lausa soovitav, olen hakanud selle pärast muretsema ja igasuguseid võimalikke kasvajaid ette kujutama. Asi nimelt selles, et kaks nädalat tagasi kaotasin halva enesetunde tagajärjel (iiveldus) teadvuse. Käisin perearsti juures kontrollis. Vererõhu, vereanalüüsi ja südamega oli nagu kõik korras. Peavalusid pole mul samuti kunagi olnud. Kas ma oleksin pidanud nõudma saatekirja peauuringutele vms? Või on sellisel puhul teadvuse kaotamine "normaalne"?

Lugupidamisega

Aili

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui teadvuse kaotusega kaasnesid ka krambid jäsemetes, tuleks teha meil EEG uuring põhjuse selgitamiseks. Minestusi võib esineda aga mitmesugustel põhjustel v.a. sünnimärk.

Dr. Ain Pajos