krooniline valu 26.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!olen hädas kroonilise valuga,mis algab alati vasakul kubeme piirkonnas.Mõne päeva jooksul kandub alakõhtu ja alaselga.Istumine on täiesti võimatu,sest kogu kõht nagu põleks.Hommikuti wc.s käies jääb põis valulikuks.Aastate jooksul olen käinud kõik arstid läbi.Kirurg arvas,et see on kubemenärvipõletik.Sain laserravi,tulemusi ei olnud.Lõpuks hakkasin kasutama antidrepessante,mis ka ei aidanud.Günekoloogiliselt teen iga aasta 2korda kõik testid,vastused negatiivsed,kuigi mind häirib pidev voolus.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest! Kahjuks jääb mulle Teie poolt esitatud kirjelduse alusel arusaamatuks, milliseid teste günekoloog on Teile teinud, sest voolust ( kui selle põhjus on välja selgitatud), on tänapäevaste meetoditega võimalik edukalt ravida. Ka ei selgu kirjast, kas Teile on tehtud gün. ultraheli uuring. Mulle kättesaadavate andmete alusel soovitaksin Teil nn. "teisese arvamuse" saamiseks pöörduda teise günekoloogi vastuvõtule. Ja mida on uroloog arvanud põie valulikkusest? Kuidas on lood Teie seedetegevusega ( ka kõhukinnisus võib näiteks põhjustada valusid vasakul pool alakõhus )? Kas vere ja uriini analüüsid on korras? Alles siis, kui minu poolt esitatud küsimustele on vastused olemas ja mingit patoloogiat pole sedastatud, saab Teie probleemile läheneda kui kroonilisele valule. Kroonilise valu ravimisega tegelevad praegusel ajal muu hulgas ka nn. spets. valukliinikud / Tartu, Tallinn /. Lisaks muudele ravimeetoditele lisatakse raviskeemi tihti tõesti ka antidepressante / nii uuema kui vanema põlvkonna omi ), kuid konkreetse raviskeemi otsustab valuravi kliiniku arst.
Lugupidamisega,