tundetus sõrmedes 14.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul mure järgmine.
Keset päeva hakkasid mu sõrmed äkki ükshaaval surisema ja järjest muutusid need tundetuks ehk siis "surid ära". Kui üks sõrm, nimetissõrm, oli surnud (teised ei olnud veel), hakkas järgmine ka muutuma tuimaks. ja nii järjest (vasakust käest käib jutt). Koht, kus see toimus oli istudes laua taga ja tööd tehes. (ütlen ära ka, et olen 27-aastane naisterahvas)
Enne seda aga oli just probleem mu vasaku silmaga. Silma ette tekkis laik. See kadus mõne hetke pärast ja siis hakkas selle silma ees kõik värelema. Füüsiliselt ei olnud midagi näha aga silma ees oli väga virvendav. Muidugi ei saa mainimata jätta ka asjaolu, et mul oli ka väga suur peavalu sel päeval.
Mis see küll olla võiks?
Parimate tervitustega,
W.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nägemishäire + peavalu oli tõenäoliselt migreenihoog.
Ka käe suremine, kui see oli lühiajaline võib liituda migreenihooga. Kui probleem püsib, tuleks külastada neuroloogi, kuna põhjuseid võib olla mitu.

Dr. Ain Pajos