Ajukasvaja? 04.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen väga mures oma 25.aastase tütre pärast. 1.oktoobril (sel aastal ) oli tal päeval tugev peavalu. Järgmisel hommikul käis pea väga tugevalt ringi, läksime kiirabisse , seal pandi talle korraks tilgutid (füsioloogiline lahus) ja lasti siis koju. Terve pärast lõuna oli tal samuti halb olla ( nõrkus ja pearinglus ). Pea käis ringi ka veel pühapäeval (s.o. 3 okt. ). Nüüd on ainult püsima jäänud suur nõrkus. Täna õhtul läheb ta oma perearsti juurde. Aga mure on mul sellepärast, et minu mees suri 42.aastaselt halvaloomulisse ajukasvajasse. Mis teie, kui spetsialist sellest arvate? Kas peaks nõudma peaaju kompuuter uuringut, kuna perekonnas on olnud ennem niisugune juhus? Muidugi on tütrel väga suur koormus( õpib päevases osas -EMA ja kogu aeg on esinemised ja proovid )
Ma oleksin väga tänulik, kui te leiaks mulle aega vastata.
Lugupidamisega
Elve Plaas

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Palju tõenäolisem kui ajukasvaja on migreen. vajalik oleks neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos