Pidevad selja-ja kaelavalud. 29.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kergemat tüüpi valud algasid juba 7-8 a. tagasi. Valud tugevnesid veebruaris 2004.a. Pöördusin perearstipoole,kes suunas neukokirurgi vastuvõtule.Kuna vastuvõtu järjekorrad on pikad, pöördusin Erakorralise meditsiini osakonda.Seal tehti tugeva väljaga MRT uuring:arvamus:Protrusio diski intervert.L4/L5 diffusa.
Kirjeldus:Nimmelordoos on lamenenud, L1 ja L2 lülikehades on lokaalsed hemangioomid.L4/L5 vahemiku disk on madalama signaalintensiivsusega, samas vahemikus on sagitaalsel kihil ka mõõdukas spinaalkanali ventraalse kontuuri deformatsioon.Aksiaalsetel kihtidel on L4/L5 vahemikus mõõdukas difuusne diski protrusioon,duurakoti sagitaalne mõõde on 9 mm. Teistes vahemikes olulist orotrusiooni esile ei tule.
01.09.04.a. tehti kontrastuuring. peale mida leiti,et operatiivset ravi ei vaja. Kuid mina ei ole sellise otsusega rahul ,sest taastusravil olles ei ole valud vähenenud, pigem vastupidi.Mida tuleks teha, et saaks valudest lahti .Olen juba
5kuud haiguslehel olnud. Teie vastust oodates ja ette tänades.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Kirjeldate oma e.mailis valusid seljapiirkonnas, kuid kahjuks ei ole võimalik Teie e-mailist välja lugeda, kas valu, tuimus või sipelgate jooksmise tunne esineb ka jalas ( jalgades ), mis viitaks kaudselt närvijuure kompressioonile ja mida on kirurgilise op-ni käigus võimalik korrigeerida.
Kuna Te pole rahul antud vastusega, siis võite alati pöörduda mõne teise neurokirurgi poole tema arvamuse küsimiseks. Kindlasti on palju abi, kui võtate vastuvõtule sel juhul kaasa varasemate piltuuringute tulemused ( veebr. ja sept 2004 ).
Edu soovides,