Timonil Retard 300 20.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 24a. noormees ja nimetatud ravimit võtnud epilepsia raviks juba 11 aastat. Keksmiselt 1-2 tbl päevas. Vahepeal oli ka 2 aastane paus ravikuurist, kuid siis (arvatavasti oli põhjuseks väga pingeline aeg isiklikus elus), tuli uus hoog. Hoogusi on selle aja jooksul kokku aga olnud vaid 5-6 korda. Viimane kord oli pea 2 aastat tagasi. Niipalju kui arsti jutust aru sain on EEG põhimõtteliselt korras, mingeid otseseid epilepsia tunnuseid sealt vist ei leitud.
Kas antud ravim on ka raviva eesmärgiga, või on see lihtsalt piisav annus hoogude ärahoidmiseks? Kas on üldse võimalik, et 11 aastat tagasi pandud diagnoos on vähemal või rohkemal määral valeks osutunud?
Ning veel: kas antud ravim või selle pikaaegne kasutamine võib pärssida seksuaaltervist (testosterooni langus, erektsioonihäired)?
Lisainfoks niipalju, et ei suitseta, alkoholi tarvitan väga mõõdukates kogustes, tunnen et stressi mul pole ning olen kehaliselt üsna heas vormis.
Tänades,
Margus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Timonil 300 ret kasutatakse hoogude ärahoidmiseks, väljaraviv toime sellel puudub.
Kui haigus ei ole põhjustatud raskest ajukahjustusest, vaid hoogudeks on olemas pärilik eelsoodumus, võib esineda mitmeaastasi hoogudeta perioode.
Kirjeldatud ravimi kõrvalnähud on võimalikud.

Dr. Ain Pajos