Pearinglus, uimasus 29.08.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Palun kirjutage, mis võiks olla põhjuseks tundele nagu oleks pea "vatti täis",

vahetevahel tekib ka kerge peapööritus ning külgedele vaadates topelt nägemine. Need tunded on kestnud umbes 2 nädalat. Inimene ise arvab, et see on tingitud närvipingest ning üpris sagedasest öisest töötamisest. Kas on käsimüügi ravimeid, mis parandaksid

enesetunnet?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kusimuse eest!

Kui pingeline töö on seotud arvuti taga istumisega vôi kirjutuslaua taga sundasendis olemisega, vôib kergelt tekkida patoloogiline lihaspinge kaela-ja ôlavöötme piirkonna lihastes, mis ule sisekôrva ärrituse vôib pôhjustada iiveldust, pearinglust ja nägemishäiret.

Apteegis käsimuugil olevatest ravimitest sobib Ginko Biloba tinktuur/ tabletid.

Kindlasti tuleb korrigeerida töö/puhkereziimi.

Kaebuste pusimisel pöörduge neuroloogi vastuvôtule, kes vajadusel korraldab täiendavaid uuringuid ja ravi.

Lugupidamisega,