Mälu osaline kaotus 16.07.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

U. kaks aastat tagasi oli selline olukord, et kõigepealt "suri 1 käsi ära`st. umbes nii nagu magamise aeg allapoole jäänud asjad ikka "ära surevad", see järel kadus osaliselt mälu- enamiku sõnu ei mäleta nii, et suhelda ei saa, ka ei mäleta enda nime ja aadressi, küll aga tean kus ma elan selles mõttes, et on silme ees. See kestis ca 20 minutit siis ma minestasin ja kiirabi viis mind ära , olin õhtuni haiglas ja diagnoos, või siis arstide seletus oli, et see on tingitud ülepingest.
Nüüd 2 aastat hiljem see hoog kordus ilma lõpus oleva minestuseta. Ja läks üle umbes kahe tunniga.
Olen 24 aastane naine kehakaal on normaalne. Isiklik elu läheb hästi, joodik ei ole küll aga suitsetan.
Minu küsimus ongi, et millega on tegu? Ja , kas selline asi võib tõesti tekkida liigsest pingutamisest?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui tekkis ka osaline kõnehäire ja järgnes peavalu on on suure tõenäosusega tegemist migreenihooga. Ravi selle vastu on võimalik.

Dr. Ain Pajos 6 748 591