valu rinnas ja käes 08.07.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
juba üle aasta vaevab mind aeg-ajalt tuim valu paremas rinnas, mis kohati levib üle paremasse kätte ja abaluu piirkonda. Olen rääkinud sellest nii perearstile (kirjutas valuvaigisteid) kui ka kahele erinevale mammoloogile. Mammoloogid palpeerisid rinnanäärmeid ja lümfisõlmi ja tegid ka ultraheli ning kinnitasid et kõik on korras. Üks nendest soovitas aga pöörduda neuroloogi poole. Teen päris hoolega sporti, pole välistatud, et olen endale kunagi liiga teinud. Kuigi hetkel olen end hoidnud, ajab valu mind vahel isegi öösel ülesse. Kelle poole võiksin murega pöörduda ja mis uuringuid sellisel puhul kohaldatakse? Ma ei ole nõus valuvaigisteid sööma , sest see ei ravi valu põhjust. Verd ja uriini lasin kontrollida pool aastat tagasi, need olid korras (uriiniproov näitas väikseid ärritusnähte, aga arsti sõnul polnud vaja nendele tähelepanu pöörata).

Ette tänades,
32 a. naine

PS Hirmul on küll suured silmad, aga kuna mu ema suri kaks aastat tagasi müeloomi ning kuigi ta haigus avastati viimases staadiumis, algasid tema vaevused ebamäärastest valudest seljas. Õige diagnoos pandi talle alles paar kuud enne surma, isegi verepilt ei näidanud midagi. See asjaolu on mul paratamatult meeles :(

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha Rö. ülesvõtted kaelalülidest ja kopsupilt. Kui kopsudes probleemi ei ole pöörduge neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos