Valu "sabakondi" piirkonnas 03.07.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba mõnda aega teeb mulle muret mu sabakondi piirkond.
Valu piirkond on täpselt tagumiku ja selja liitumise kohas, sabakondi juures.
Õieti polegi alati valud aga selline kiskumine ja surin, nagu oleks tagumik nö surnud. Parem on olukord liikumise ajal, vaevab aga eriti just pikali olles.
Palju istun arvuti taga just sellises pool lamavas asendis ja selle sama koha peal, mis tunda annab, aga ei taha uskuda, et asi on sellest.

Veebruaris sain küllalt tugeva trauma sellele piirkonnale.
Samas käies günekoloogi juures tekkis kahtlus endometrioosile. Kas see võib tekitada sellist kiskumise surina tunnet selles piirkonnas?

Perearst kehitab vaid õlgu :(

Selline nö valu või vaevamine ei kesta pidevalt, vahel pole mitu nädalat midagi viga ja siis hakkab jälle vaevama.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks on sageli degeneratiivsed muutused selgroo nimmepiirkonnas ja sellest tingitud närviärritus. Tuleks rohkem liikuda ja tegeleda spordiga. Istuda tuleks nõgusa seljaga.

Dr. Ain Pajos