kätevärin 01.07.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu poeg on 20-ne aastane, olen juba pikemat aega märganud, et aegajalt värisevad tema käed (tundub, et erutusest, aga ka midagi peent tööd nokitsedes, samas on seda olnud ka kingapealu sidudes). Käed värisevad erutusest ka mul endal, vahel teeb minu pea raputamisliigutust. Kas see võib meil olla mingi haigus??
Kas poeg peaks kätevärina pärast riigikaitseosakonna arstliku komisjoni UUESTI läbima?
Ette tänades
Ingrid

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on pärilik värin (treemor), mille intensiivsus on erinev. Tavaliselt allub see ravile hästi.

Dr Ain Pajos