jalg valutab 17.06.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ehk annate nõu, mida teha edasi. 37 aastane naine. Mure selline, et poole aasta jagu teeb muret valu paremas jalas. Küll sääre tagaosas, küll reies, minu arust närvivalu. Käia paha ja magada ka, istudes pole ka parem. Samas leiti mul mingil ajal munasarjas tsüst, millest järeldasin et see just närvijuurtele surub ja jala valutama paneb. Nüüd ultraheli järgi on munasarjad korras, alakõht aga valutab endiselt (arsti arvates ovulutsiooniga seotud valu, ultraheli tehti viimati märtsis) ja jalaga läheks asjad nagu hullemakski. Ka valu nimmepiirkonnas on tuttav, kuigi viimasel ajal on seda vähem. Mida teha - kas küsida saatekirja neuroloogile, arvates et piinajaks on seljaradikuliit, või püüda pääseda taas naistearsti vastuvõtule ja paluda kordusuuringuid? Kuna tohtrid on teada hõivatud inimesed ei tahaks kellegi aega mõtetult kulutada, haigekassa rahast rääkimata, ongi juba kergelt hüpohondriku tunne, aga samas enam ei looda, et valu ise üle läheb.
Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu kiirgab jalga sageli just seoses närviärritusega nimmepiirkonnas. Visiit neuroloogile võib asja selgitada.
Dr. Ain Pajos