pea käib ringi 21.05.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Selline mure, et paar korda on pea hakanud ilma mingi eelneva hoiatuseta ringi käima. Pea ei "käi" küll "ringi" pidevalt, aga peale igat järsemat pealiigutust on raske pilku fikseerida. Kõige kummalisem tundub olevat see, et muid vaevusi nagu pole - pea ei valuta, palavikku pole, füüsiliselt olen igati normis. Süda on ehk kergelt paha (aga seda tõesti väga marginaalselt).

Eelmine kord (sügisel) tabas hoog mind hommikul ärgates, päeva jooksul see vaikselt taandus, kuigi päris üle ei läinudki (järgmisel hommikul ärgates oli kõik OK). Viimati (st eile) olin hommikul umbes tund aega täiesti normaalselt kontoritööd teinud, kui äkki pööritust tundsin. Põhiline probleem on käimisel - otse (kõikumata) kõndimine nõuab pingutust. Istudes väga hull polegi, kuigi ebameeldiv tunne ikkagi.

Kas asi võib olla n-ö kevadväsimuses või on karta mingit tõsisemat tervisehäiret? Üldiselt olen enda arvates suhteliselt terve ja füüsiliselt heas vormis, peale üksikute külmetushaiguste ja kerge seedimisprobleemi muresid pole olnud.

Jaanus, 27

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui atakk kordub siis helistage ja tulge visiidile.

Dr. Ain Pajos