Kliiniline neurofüsioloogia 29.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Aasta alguses hakkas klaviatuuriga kirjutades piinama tugev valu kätes. Samal ajal alustasin ka rahustite võõrutamist (olin võtnud u. 3 aastat) Käidud läbi reumatoloog ja mitu korda psühiaatri vastuvõtul, lahendust ei leindud. Lõpuks suunati neruoloogi juurde kes oletas, et tegu on toksilise polyneuropaatiaga.

Pidin läbima kliinilise neurofüsioloogia testi (ENMG) Suutsin aga märkmikus päevad segamini ajada ning testile ei jõudnud. Küsimus järgmine: kas ja kus saab sama testi eravisiidiliselt teha? Mis oleks selle maksumus ja kaua on järjekorrad?

Samas alustasin peale kolme kuu pikkust pausi (võõrutasin enne neli kuud) taas rahustite võtmist ning valu kätes kadus koheselt. Kui suur on tõenäosus, et test ei too olukorda valgust ning siiski pean rahustitest loobumiseks teise tee valima?

Olen väikese valu taluvusega ning kardan ka veenist vere andmist. Kui ebamugav antud test on?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

ENMG uuringut saab teha tasu eest samuti Mustamäe Haiglas. Maksab ca. 400 krooni.
Tõenäosus et uuring ei selgita põhjust on üle 50 %
Dr. Ain Pajos