Kuidas edasi? 20.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas on teada juhtumeid, mil inimene on tundlik kofeiini suhtes ja mismoodi see avaldub?
Või on näiteks kofeiin mingite muude protsesside (ärevushood, valulikkus südame piirkonnas; ei ole tegemist südamehaigusega!!, teadvuse hägunemine) provotseerijaks. Ise ei saa juba aastaid juua nt. kohvi, teed, coca-colat, tarbida šokolaadi. Varemalt järgnes peale tee joomist ärevushoog, mis lõppes omakorda teatud unisusega, lõdvestumisega ja painega vasemal pool umbes alumise roide kohal. Pärast ravi ärevushood enam nii esile ei kipu aga muud vaevused küll. Küll võin kohvi juua koos kange alkoholiga. Senised uuringud ei ole midagi esile toonud. Epilepsiat ma ka ei põe.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Inimene võib olla ülitundlik väga erinevatele ravimitele, samuti võib ravim avaldada soovitule vastupidist toimet. Kui kohvi tekitab vaevusi on arukas sellest loobuda.

Dr. Ain Pajos