krambid jala talla osas 08.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minul on juba mitmeid aastaid üks varvas aegajalt krampi kiskunud, kuid nüüd paari kuu jooksul on olnud õige hull lugu minu mõlema jala talla ja varvastega. Need kisuvad krampi nii, et ma ei saa kohe üldse jalga liigutada. Tulebki nii välja, et jalga peaks hoidma ainult ühes asendis, seega sirges/otse asendis. Krambid toimuvad suuremalt jaolt õhtuti parast tööd. Lugesin kuskilt, et see võib olla närvisüsteemist tingitud. Ega ma ise ka arvan, et on tegemist stressiga, sest olen viimasel ajal läbi elanud väga pingelist isiklikku aega.
Hakkasin paari nädala eest jõusaalis käima ja püüan muuta stressiga kaasnevaid halbu söömisharjumusi.
Palun soovitage, mida teha, kas tuleks arsti juures käija, kas on üldse tõsine ja kas on võimalik, et see lihtsalt üle läheb?
Angela

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan teha säärelihaste venitusharjutusi 2 x päevas.

Dr. Ain Pajos