peavalud kukla piirkonnas 31.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 34-aastana naine ja vaevelnud peavalude käes viimased 5 aastat.Töötan umbes pool tööpäevast sundasendis,kuid ise neid valusid sundasendiga ei seosta.Tavaliselt algab valu peale tuule käes viibimist .Isegi suvel rannas sooja tuulega. Vahel ei julge õue minnagi kartes peavalu.Valu ajal on kuklas teatud punktid,mis valutavad.Masseerides ja salviga määrides valu väheneb,aga kaob ainult valuvaigisteid tarvitades. Tavaliselt kestab valu mitu päeva,siiskaob mõneks päevaks ja algab jälle. kõige pikem valuvaba periood on paar nädalat. Olen käinud perearsti juures,kes kirjutas diclofenakki ja neuroloogi juures,kes soovitas massaazi ja valuvaigisteid. Palun öelge,kas nendest valudest on võimalik päriselt vabaneda ja mis selleks tegema peab. Oleksin väga tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõike seda saab öelda vaid peale neuroloogilist läbivaatust ja vajalike lisauuringute tegemist.
Dr. Ain Pajos