Närvipõletik? 19.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mind vaevab üks mure juba pikemat aega kord rohkem kord vähem, aga nagu ei saa aru, milles siis tegelikult ikka asi. Mul on ühele ülemisele hambale tehtud vast umbes 4 korda juureravi, kuid vaatamata sellele ta "sügeleb". Vahel hullemini, vahel nõrgemini, aga rahulikku aega on vähe. Temaga koos "sügelevad" ka sama poole silm ja kõrv ning sama poole kaelasoon, vahel lööb nagu sama poole meelekohta ka. Kui ilm muutub (eriti kui külmemaks), on olnud vahel mingi 2-4 päeva sama poole nina pooles vesine nohu ja vahel ka sama pool kurk punane, millega pole kaasnenud palavikku ega ole see asi kuigi kaua kestnud. Kuigi riides käin korralikult ja müts-sall au sees. Viimane kord (nädal tagasi) oli üldine enesetunne ka koos selle kõigega kehv ning hambast kõrvani tuim tunne, mis püsib kohati siiani, vahel üsna tugevalt tunda. Kui hambaga kõik Ok oli, siis selliseid muresid nagu ei mäleta, et oleks olnud.
Sai perearsti poole pöördutud. Perearst vaatas mind üle ja arvas, et äkki siiski see hammas süüdi ja kuna analüüsid olid kõik korras ja midagi ei leidnud (vaatas kõrvad ka muuhulgas üle), soovitas hambaarsti poole pöörduda. Sai siis võetud saatekiri röntgenisse ja tehtud hammastest pilt. Röntgen aga ka midagi kahtlast ei näidanud. Kui aga röngen midagi ei näita ja kõik näikse korras olevat, äkki on siis lihtsalt mingi närvipõletik ja polegi hammas süüdlane? Kuna ta paistes pole ja peale hammustada ega koputada ka valus pole. Külmale-kuumale kipub aga kergelt tundlik olema küll. Mina enam ei tea, mida asjast arvata. Oleksin tänulik, kui oskaksite midagi soovitada.

N (25)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

1 - hambaarsti arvamus
2 kui kõik ok siis võimalik ninakoopa põletik- kõrvaarsti konsult.
3 Kui põhjust ei leita - neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos