Võimalikust epilepsiast lapsel ... 14.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Hirmsaim hommik minu elus. Laps 9-a viidi kiirabiga haiglasse uuringutele. Varahommikul voodis hakkasid tal üle keha krambid, umbes 15 sek., peale seda ta magas edasi, ei astunud kontakti, isegi kiirabiarstide võetud vereproovi ta ei tundnud. Juba haiglas olles ei mäletanud laps juhtunust midagi. Eks täpsemad uuringud näitavad, millega tegu, aga tegu võib olla epilepsiaga. Suguvõsas selliseid haiguseid pole esinenud. Laps on tubli, aktiivne, ent kergesti ärrituv.

Minu küsimus on väga võhiklik, aga kuivõrd see haigus halvendab lapse elukvaliteeti? Ta käib koolis, kus on süvendatud keeleõpe, saab-jaksab ta edasi olla nii tubli, kui oli siiani (pean silmas õppimist, sest rohtude mõju kontsentratsioonivõimele on erinev)?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõigepealt tuleks läbida täpsemad uuringud.

Dr. Ain Pajos