Kramp jalgades 05.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Vabandan ette aga küsin siiski.Kas öine jalgade tugev krampikiskumine võib olla ka närvidega seotud?Kui ei,siis kuhu pöörduda.Viimased ööd on möödunud unetult.
Ette tänades,
Toomas

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Öised säärelihaste krambid vanemas eas on üsna sagedased. Põhjused ei ole täpselt teada. Vahel aitavad venitusharjutused õhtuti nt. istudes sirgete jalgadega haarata pöidadest ja tõmmata neid üles. Võib kasutada ka diatsepaami 1t õhtul(retsepti saab perearstilt).

Dr. Ain Pajos