Tõmblev silmalaug 18.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pikka aega kannatanud vasaku silma alalau tõmblemise all. Tekib see enamasti kontoris töötades, aga enamasti ma tööl olengi. Probleemi kestvuseks võiks arvata umbes aasta. Igatahes väga häiriv tunne on ja inimestele eriti tõmbleva silmaga otsa ka ei julge vaadata :).
Millest selline asi küll tekib, kas oleks vaja lasta end uurida?
32-a, naisterahvas.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Selline probleem võib tekkida silmade ülekoormusest. Soovitan Teil esialgu pöörduda silmaarstile. Kui te töötate arvutiga, siis võib-olla on vajalik kasutada prille. Kui aga silmaarst arvab, et tegemist on muudel põhjustel tekkinud kaebusega, tuleks pöörduda siiski neuroloogi vastuvõtule. Kahjuks on ikkagi nii, et ainult kirja teel ei saa sellistele küsimustele anda lõplikku vastust.