MRT olemus 11.07.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuidas mõjub inimesele magnetresonantstomograafiline aju-uuring, on see täiesti ohutu või tähendab see sarnaselt näiteks röntgenkiirgusele ka teatud ohuriski tervisele? Ette tänades!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kiirgus on minimaalne ja ligilähedane röntgenulesvôttel saadava kiirgusega, ning kumbki uuringutest mingit otsest ohtu tervisele ei kujuta. Suurem probleem vôib tekkida, kui täpsustavatest uuringutest keeldumise tôttu haigus ôigel ajal diagnoosimata jääb! Vaid raseduse esimesel kolmel kuul peaks arstiga nôu pidama, kas uuringut on vôimalik veidi edasi lukata.