valu lõuluudes 11.07.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 17 aastane neiu. Kuu aega tagasi tundsin tugevaid valusid kõrva ümbruses. Valu on tunda ainult siis kui seda kohta puudutada.Põsk läks natuke paiste.Läksin perearsti juurde, kes ütles et see on vaid külmetusest tingitud lõualuude

haigus ja et see läheb nädala jooksul üle.Kirjutas välja ka salvi, mis ei aidanud. Valu läks ,kuid tuli paari päeva pärast tagasi .Nüüd on ikka ühelt poolt lõualuu osa valus ja valus on suudki väga lahti teha.Peale selle on mul sellest ajast palvik (37,5), kuid see võib olla ka aneemiast.Kas mul on närvipõletik? Mida teha?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Mina omalt poolt soovitaksin hambaarsti poole pöörduda, et välja lulitada näiteks hambajuure alune pôletik, kuna närvipöletk vôib kull anda valu Teie poolt kirjeldatud piirkonda, kuid sellega ei kaasu paistetus! Lugupidamisega,