magnetiga vest 10.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on pidevad selja ja kaela valud.Rönken näitas kuus aastat tagasi, et selja ülaosas on iga lüli vahel kõhred.Nüüd muretsesin endale vesti seljale kus on magnetid sees.Kas magnet vötab valu vähemaks?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Skeleti /fusioloogilis toestuse vananemisprotsessid algavad umbes alates 25-ndast eluaastast. Rontgenis leitud muutused omavad vaid siis diagnostilist tähtsust, kui lisanduvad objektiivsed kaebused, vastasel juhul on tegemist juhusliku leiuga.
Igal juhul soovitan Teil mitte lootma jääda ainult vestile, vaid tegelda aktiivselt ravikehakultuuriga: voimlemise, isomeetriliste venitusharjutuste ning ujumisega. Vahel on abi sellestki, kui töökohal korrigeerida asendit voi tool välja vahetada...