võpatus? 10.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul järgmine mure: vahest magades äkitselt nagu kehast käib selline ehmatus tunne läbi, võpatus kramp vmt. sellise asja peale ärkan üles, kuid kohe jään uuesti magama. See on kuidagi kummaline ja tahaksin teada kas see on normaalne nähtus??? Samas olen tähele pannud, et mu poiss- sõbral on magades samasugused äkk-ehmumise krambid. Mu elu on normaalne, samuti mu sõbra oma. Painajaid unes pole kunagi näinud, tervis on ka korras(enda teada)...aga see tundub kuidagi kummaline, kas on põhjust muretsemiseks???

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
Tegelikult ei ole Teil muretsemiseks mitte mingit põhjust, sest see on täiesti füsioloogiline ( inimese organismile omane ) nähtus, kui uinumisel tekivada lihastes tõmblused või rindkere võpatused. Selle tingib unefaaside vahetumine, s.t pindmine uni muutub sügavaks uneks.
Seega, Teiega on kõik korras.
Parimate tervitustega ja edu soovides,
Teie arst