Kuidas vabaneda lihaspingest? 09.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas te oskate midagi soovitada, kuidas vähendada lihaspingeid?
See on väga ebameelidiv. Häiriv on veel see, et väga sageli esinavad külmavärinad, mis ei ole tingitud mitte sellest, et riietus või temperatuur oleks ebaõiged või mittesobivad. On tõenäosus, et see kõik on tingitud stressist.
Esinevad ka tahtmatud lihaskontraksioonid, näiteks varvas järsku tõmbleb või mõni käelihas kontraheerub. Selles suhtes on minu mure veelgi suurem, sest mõnikord esineb neid suhteliselt sageli. Palun, kas te oskaksite midagi soovitada või kommenteerida olukorda?

19-aastane neiu

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid e-maili eest!
Kuna Teie arvamus on, et sümtomite põhjuseks on stress, siis soovitan konsulteerida psühhiaatri ja/ või psühholoogiga.
Lihaspingest vabanemisele aitab kaasa mõõdukas kehakultuur: ujumine, jooga, võimlemine, asendravi, samuti massaaz.
Kuid kõik minu poolt soovitatu jääb oodatud tulemuseta, kui me ei ravi lihaspingete põhjust: Teie stressi.