valulikud punktid kaelal ja selgrool 23.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21.aastane neiu. Möödunud suvel käisin välismaal tööl. Kuna põhiliselt töötasid mul kõige rohkem käed, hakkas kael ja selgroog valulikuks muutuma. Teatud punktidele kaelal ja selgrool (üleval pool) vajutades oli väga valus. Ka masseerimine tol hetkel ei aidanud. Aja möödudes läks asi pisut paremaks ja need punktid ei andnud mõnda aega enam tunda. Siiski on mul pärast suve tekkinud kõvemaid peavalusid ja nüüd tunnen, et samad piirkonnad on valusad (kui vajutada teatud punkte kaelal ja selgrool). Tunnen ka pidevalt õrna peavalu, mis aeg ajalt suureneb ja seejärel jälle väheneb. Olen üritanud masseerida, kuid kui kaela masseerisin oli järgmine päev valulik koht veel valusam.
Tahaksin teada, kas peaksin pöörduma arsti juurde või piisab ka masseerimisest. Kas peavalud on tingitud nende punktide valulikkusest kaelal ja selgrool?Kui peaksin arstile pöörduma, siis kas perearsti juurde?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Massazist võib jääda väheks. Tihti on vajalik ravikuur ravimitega mille määrab hagusega tutvunud arst.

Dr. Ain Pajos