kolju rõhk 09.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas te seletaksite lahti mida tähendab, et koljus rõhk suureneb, mida see endaga kaasa toob. Nimelt minu 3 aastasel tütrel on kuklas kolju kohal muhk perearst saatis röngenisse ja rönkeni saatekirjale kirjutati, et võimalik kolju rõhu suurenemine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Koljus suureneb rõhk siis kui on häiritud ajuvedeliku tagasiimendumine. Õnneks esineb seda harva. Soovitan külastada lasteneuroloogi.

Dr. Ain Pajos