Müogeenne kahjustus 17.12.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr Otsalt. Mul on selline küsimus - on jalgade valud juba mitu kuud - käisin ENMG uuringul ja avastati müogeenne kahjustus ühe jala ja käe mingites kindlates lihastes. Arst ütles et see on subkliiniline ja ei vaja mingit edasist uurimist. Kas ta võib aja jooksul süveneda ja millest tekivad sellised kahjustused? Kuidas ma peaksin ennast jälgima ja millal on õige aeg uuesti neuroloogi poole pöörduda?

Eva 21

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Kahjuks ei saa ma Teile väga täpset vastust selle kirja alusel anda, kuna lihaste kahjustused võivad tekkida erinevatel põhjustel. Samuti on raske ette prognoosida, kas need kahjustused süvenevad. Neuroloogile peaksite uuesti pöörduma, kui Te tunnete, et tervis on halvenenud - s.t kas on lisandunud lihaste valud, nõrkus või mõni muu vaevus. Täpsemalt saab seda vastata siiski, kui pöördute neuroloogi vastuvõtule.