Jalgade tulitsemine 16.12.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 76 aastane meesterahvas ja olen hädas jalakandade ja labajala pealsete kipitamise ja tulitsemisega. Jalalabad on pealt soojad, kuid tallaalused külmad. Olin Pärnu Haigla närviosakonnas ja seal ma leevendust ei saanud. Kindlaks on tehtud, et selle põhjuseks ei ole verevarustuse häired. Pikka maad käies lähevad jald normaalseks soojaks. Samuti on hommikul ärgates jalad täiesti normaalsed. Kuid juba tunni- paari pärast hakkavad kipitama ja tulitsema. Põhjuse arvan tulevat lülisambast. Kas on olemas mingigi võimalus seda väga ebamugavat tunnet leevendada?
Lugupidamisega
Vaino

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Teie kirja alusel on raske öelda, et tegemist on just lülisambast tingitud hädaga. Kuna olete ravil olnud Pärnu Haigla närviosakonnas, siis arvan, et Teid on ka selles suhtes uuritud. Kuna Te ise olete märganud, et käimisel vaevused vähenevad, siis sellest lähtuval soovitan Teil hommikul ärgates alustada jalgade liigutamise ja võimlemisega. Samuti võiksid sobida mitmesugused jalavannid. Konkreetset ravimit aga teadaoleva informatsiooni alusel määrata ei saa.