Plokklüli 27.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Eelmisel kevadel tundsin oma tütrel (praegu 15a) kaelasooni mudides kaela ülaosas paremal pool justkui väikest munakest ning see koht oli tal ka valusam. Kuna perearst leidis ka südamest mingeid kahinaid, oli tütar eelmisel suvel haiglas uuringutel ja siis tehti pildid ka kaelast ning öeldi, et tegemist on plokklüliga ning teha polegi midagi võimalik. Sinnapaika see asi tookord jäi. Aga kael on tihti väga valus ja "kange" ning sageli on ka peavalusid. Sügisel käisime uuesti südamega kontrollis ja saime saatekirja ortopeedi juurde. Sealt just täna abi saamata tulengi. Sama jutt - plokklüli, midagi teha ei saa, aga näidake neuroloogile ka, järjekord on 2 kuud... Lisaks kaela- ja peavaludele on tütar hakanud tegema mingit spetsiifilist "peanõksu", käib krõks ja siis pidavat parem olema. Arst ütles, et kasvab välja ja ja siis pole seda nõksu enam vaja teha. Mina aga olen üsna nõutu ega tea, mida teha. Ootan 2 kuud ja tulen siis võibolla neuroloogi juurest uuesti tühjade kätega tagasi.
Aeg-ajalt käib tütar massaažis ja sellest on mingiks ajaks abi, aga mõne päeva pärast on taas kaelavalud, peavalud, nõksud-krõksud jne.

Nõutu ema Evi

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tulge konsultatsioonile
Dr. Ain Pajos