PINGED KAELAS 25.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Minul nimelt küsimus järgmine: Põdesin põskkoopa põletikku mis lõppes parempoolse põskkoopa loputusega, kuid millele eelnesid tugevad valud vasakul meelekohas, ning valu liikus alla kaela ja õlapiirkonda. Kael oli kange ja magada ei saanud. Nina-kurgu-kõrvaarst saatis ka neuroloogile, kes peale põlvede pihta haamri löömist ja kinnisilmi sõrmede panemist ninale-ütles, et kõik on OK, määrige salve ja läheb üle. Perearst määras massaazi (10X). Ning kirjutas Cipralex-i, mida olen nüüdseks tarbinud 1 kuu. Lisaks tehti röntgen kaelast mingeid muudatusi ei olnud.Elan, olen ja käin tööl, käin joogatrennis, kuid kael teeb ikka muret. Kõige ebameeldivan on selili olles. Siis nagu hakkab kaelale suruma ja aeg-ajalt tunnen nõelatorkeid jalgades. Ja üks huvitav asi on veel, et kui olen pikali-parem kõrv vastu patja siis tunnen-kuulen aeg-ajalt sellist surinat-põrinat. Nagu närv tõmbleks hästi kiiresti. Näiteks eile oli trennipäeav. Öösel ärkasin selle peale, et parem silm jooksis vett ja tundsin jälle seda surinat-põrinat paremal kaela-kukla piirkonnas. Ma arvan, et see on tingitud lihaste venitamisest-pingutamisest. Ma olen ise hästi postiivselt häälestatud ja arvan, et see kõik on mööduv nähtus, kuid otsustasin siiski nõu küsida. Kas ikka on kõik OK??? Lisaksin veel, et olen 29 aastane naine ja istuva tööviisiga.

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,
On tore lugeda Teie positiivse meelestatusega kirja. seda enam tundub, et probleem, millega olete juba mitmendat kuud tegelenud, on olemas ja vajaks veelkord analüüsimist, s.t kõiki uuringute tulemuste ja teie haiguskäigu kokkuviimist.
Mõnede haiguste puhul aga ei pruugi esialgu mingeid sümptomeid avalduda, mille alusel konkreetset diagnoosi panna. Kas neuroloog, kelle juures käisite, teid tagasi ei kutsunud, kui kaebused püsivad? Soovitan veelkord pöörduda sama neuroloogi poole, kelle hinnang Teie seisundile dünaamikas võiks anda konkreetsema vastuse, s.t, kui mingeid uusi sümptomeid pole lisandunud, võivadki kaela- ja peavalud olla tingitud lihaspingest, mille leevendamiseks tegelete juba praegu sobiva raviviisiga ( jooga ). Kui aga on lisandunud uusi sümptomeid, peak tegema täiendavad lisauuringud, mis annavad selgema vastuse teie probleemile.

Parimate tervitustega,
Teie arst.