jäsemete tuimus 17.10.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, et paar päeva tundsin kannas tuima valu, kuigi otsest põhjust sellele ei olnud (st jalanõud olid samad, vigastust polnud jne). Siis tekkis imelik palavik, aga seostasin seda gripiviirusega. Eile hommikul ärgates oli valu kannast kadunud, aga kand oli tuim. Puudutust küll tunnen, aga kand oleks justkui "surnud" ja see ei lähe üle. Täna hommikul on samasugune tunne juba kälabades ja vasakus kannas ka, kuigi vähem. Sõrmed on justkui surnud. Käisin väljas, kõndisin umbes 10 minutit ja tuppa tulles jalad värisesid, käies oli terve jalg kange. Ometi kõik funktsioneerib, saan ka rahulikult arvuti klaviatuuril klõbistada ega pilla asju maha. Peale selle on ka kõhu ülaosas nahk tuim. Mitte lihased ega luud-kondid, vaid just nahk. Kui end pööran, on tunne, nagu nahk "kisuks". Praegu on jälle väike palavik 37,1.
Olen 23-aastane naisterahvas. Viimasel ajal on olnud väga palju närvipingeid. Mu ema suri sclerosis multiplexi tagajärjel. Seda haigust kardan kõige rohkem. Kas tegu võib olla mingi närvitõvega ja kas seda saab kodusel teel kuidagi leevendada?
Ette tänades,
Mariliin

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere Mariliin,
Aitäh küsimuse eest.
Kirjeldatud sümptomite alusel on väga raske Teile nõu anda, liiatigi diagnoosi panna. Kindlasti on vajalik neuroloogi konsultatsioon, kes oskab täpselt hinnata, kas kirjeldatud sümptomid on närvisüsteemi haiguse või lihtaslt psüühilise ülepinge tagajärg.
Palun pöörduge esimesel võimalusel neuroloogi konsultatsioonile.

Parimate tervitustga ja edu soovides,

Teie arst.