lapse lihaspinged 10.10.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mureks 1,4aastane poisslaps, kes nt trepist alla tulles surub jalad kangeks ja pigem libistab end astmelt astmetele kui astub. Kindlalt käima hakkas 1,2aastaselt ja ise ma probleemi ei näe (olen 3-lapse-ema), kuid hoidja toonitab, et ta ei oska jalgu liumäel kõverdada ja kartes midagi tõmbab end kangeks. Kas on põhjust neuroloogi poole pöörduda, hakata ka talvel ujumas käima (tibu armastab hirmsasti vett ja suvi läbi paterdas vees), teha massaazi vms.
Signe

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla lihastoonuse tõusuga jalgades mis on üheks võimaliku sünnitrauma tunnuseks. Soovitan pöörduda lasteneuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos