käsi suriseb peale putuka hammustust 19.09.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Paar aastast tagsi olid minu vennal mureks käte ja jalgade suremine öösiti ja ka päevati
sageli nägin teda surisevaid käsi-jlagu "triikimas " . Põhjust asjale ei leitudki, asi lahenes 90 %
ulatuses teatud psühholoogilise pinge kadumise tagajärjel.

Kuu aega tagasi hammustas teda putukas käsivarde ( mitte puuk, mingi tavaline
kuri tiivuline ) , käsivarrel oli lausa auguke. Peale seda hammustust tuli tagasi
käe suremine ja " elektrisähvakad " käes, ei saa korralikult seda kätt kasutada.

Millega võiks olla tegu ? milliste vahenditega võiks ta ise end proovida aidata. teatavasti on arsti juurde pääs keerukas ja aeganõudev,
tema eelnev kogemus on ta ka skeptiliseks teinuks.. tahaks teda aidata
-

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Putuka hammustus ei ole käe "suremise" põhjuseks.
Dr. Ain Pajos