Neuroloogia, diagnoosi määramine 29.08.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Küsin oma sugulase kohta, kellel ilmnesid järgmised sümptomid: parema käe ja parema jalga halvatus. Halvatus algas valust parema õla piirkonnas, töötuks jäi käsi, seejärel jalg. Röntgen, arvuti pildid peaajust, magnet-uuringud "torus"
ja ka seljaaju punktsioon ei näidanud midagi.(Küll 3mm-line vana kolle ajus, mis arstide hinnangul ei saanud tekitada antud kahjustusi). Ebastaabilne vererõhk, peamiselt kõrge esineb ka.

Paari päeva pärast -- jälle tugev valu paremas õlas, kaelas ja seisun halvenes. Ennem perioodidena see paranes, inimene sai isegi kõndida, siis jälle halvenes ja jälle paranes. Peale tugevat hoogu, käsi ja jalg peaaegu liikumatud.

Veel huvitav fakt, parem pool, halvatud, on rohkem tundlik, vasak, eriti jalg ei tunneta aga külma ja valu, kuigi liikuvad normi piirides. Pulssi on tunda ka paremas, halvatud, käes. Haamri löökidele parem põlv "vastab", kuigi nõrgemalt, kui vasak. Parem tald samuti.

Mis see võib olla?
Kas tasub suunata inimest Tartusse? Öeldi tegelikult, et apparatuur Tallinnas on küll võimsam.

Arstid oletasid, et see võib olla insult kuskil kaela piirkonnas?
V. o. pikkliku aju all? Olen mitte professionaal, vabandus, kui oletus tundub tobe.
Huvitab ka see, kas arstide oletus, et midagi võis juhtuda ajutüves, on põhjendatud? Kas aju tüves on veene? Ja kui olekski see võimalik, kas uuringud tõesti ei kinnitaksid seda?

Veel nii palju, et veri on inimesel ka korras. Ja post scriptumina, et kaks aastat tagasi patsiendil oli peatrauma, näoluu katki metmest kohast, paremalt esines probleeme mingi näonärviga. Kõne on korras, valu puhul ainult nõrgenenud, diktsioon sama kui ennemgi.

Loodan, et Te leiate aega, et aidata mind. Olulisem küsimus jääb ikkagilt, mis see võiks olla ja kas tasub viia inimest mujale? Kui saab peatada haiguse võimalikku oletatavat arengut näiteks, on ju vaja teada, millega on tegemist.

Ennatlikult tänan Teid, Kristina
Kas naaberriikides on võimsamad uuringu keskused?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nii komplitseeritud juhule ei ole eeltoodu alusel vöimalik anda arvestatavat vastust.

Tuleks tulla vastuvötule köigi uuringute andmetega.

Dr. Ain Pajos