Oleks nagu epilepsia 29.08.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, et mu vennal oli suvel kord öösel krambihoog.
Siis käisime neuroloogi juures ja tehtud testide järgi ei saa kindlalt öelda, kas tegu on epilepsiaga või mitte.
Lasime ühel arstil veel graafikud üle vaadata ja tema leidis, et pole epilepsia, ainult üks graafik on natuke keskmisest väljas.
Poiss on hetkel 17,5 ja tema elu-unistus on saada autojuhiload. Ta on juba mitu aastat vaikselt harjutanud.
Kas selliste näitudega saab üldse lube teha? Ühel tuttaval on load vaatamata sellele, et tal on epilepsia juba aastaid olnud.
Muidu on ta väga terve.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Epilepsia diagnoosi saab panna neuroloog. selleks on vaja haigushoo täpset kirjeldust , neuroloogilist läbivaatust, sageli korduvaid EEG uuringuid, Rö uuringuid. Kindlasti ei saa anda mingit vastust eeltoodud andmete alusel.

Dr. Ain Pajos